Роналдо: Равенството с Испания съживи амбициите ни за трофей

Кристиано Роналдо
10:06, 03.06.2022

Звездата на националния отбор на Португалия по футбол Кристиано Роналдо сподели след равенството 1:1 с Испания, че първият мач е съживил надеждите на „мореплавателите“ за нов трофей в турнира Лига на нациите.

Именно футболистът на Манчестър Юнайтед и неговите съотборници триумфираха в първото издание на надпреварата.

„Лигата на нациите е турнир, който завинаги ще бъде свързан с нашия отбор, който първи спечели този трофей. Стартът на този сезон с важното равенство срещу Испания съживява амбициите ни. Както винаги, победата за Португалия е това, което ни движи и обединява“, написа нападателят на „червените дяволи“.

В 62-ата минута Кристиано Роналдо влезе като резерва, но не успя да се разпише. Той не е реализирал попадение за националния отбор в 5 поредни мача.

Алваро Мората изведе тима на Испания напред в резултата в 25-ата минута, но Рикардо Орта възстанови равенството за крайното 1:1.

В следващия кръг от груповата фаза на Лигата на нациите Португалия приема Швейцария в неделя (5 юни), докато Испания гостува на Чехия. Мачовете са от Лига А на турнира.

Асен Василев: Има пари за по-високи заплати в публичния сектор, ако се направи оптимизация
Йордан Божилов: Техническата подготовка за ремонт на бронетанкова техника от Украйна вече тече