Русия и Полша не се победиха в контрола, бивш играч на Лудогорец се разписа

русия полша победиха контрола бивш играч лудогорец разписа
11:29, 02.06.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Отборите на Русия и Полша завършиха наравно 1:1 в приятелска среща, част от подготовката на двата тима за участието им на предстоящото Европейско първенство.

Двубоят се игра на стадион "Мейски" във Вроцлав, а и двете попадения паднаха преди почивката.

Домакините поведоха още в 4-та минута чрез бившия нападател на Лудогорец Якуб Швиерчок, който се разписа след асистенция на Премислав Франковски.

Изравнителното попадение пък дойде в 20-та минута, когато Александър Головин центрира към далечната греда, където Вячеслав Караваев засече топката и възстанови равенството. Вина за голът носи и стражът на поляците Лукаш Фабиански, който можеше да се намеси по-добре.

В оставащите минути до края на срещата поляците имаха по-добрите шансове, като първо удар Матеуш Клик мина на сантиметри над целта, а малко по-късно изстрел на Швиерчок се отби от напречната греда.

Така мачът приключи при резултат 1:1, а до началото на Евро 2020 и двата отбора ще изиграят по още една проверка.

Поляците ще срещнат тима на Исландия на 8 юни, докато Русия ще приеме България на 5 юни в Москва.

Двубоят между състава на "Сборная" и нашите "лъвове" ще може да проследите НА ЖИВО в ефира на БНТ 3, на 5 юни, събота от 18:00 часа.

Говорителят на МС: Виждаме опити прокуратурата да се меси в изпълнителната власт