Садио Мане измъкна Сенегал дълбоко в добавеното време срещу Зимбабве

17:18, 10.01.2022
Чете се за: 01:27 мин.
садио мане измъкна сенегал дълбоко доабвеното време зимбабве

Един от фаворитите в турнира за Купата на африканските нации Сенегал започна с трудна победа участието си в надпреварата, след като надви с 1:0 тимът на Зимбабве след гол на звездата на Ливърпул Садио Мане в 97-ата минута.

Сенегалците започваха много настървено и в двете полувремена на срещата, но въпреки това бяха на път да допуснат грешка срещу "войните", които бяха считани от мнозина за аутсайдери преди тази среща.

Все пак нулевото равенство бе предотвратено дълбоко в добавеното време на срещата, когато Келвин Мадзонгве игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният арбитър отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Сенегал, който по-късно бе потвърден и от системата ВАР.

Зад топката застана капитанът на сенегалците Мане и не сбърка, за да донесе трите точки на своя тим на старта на турнира, чийто домакин е Камерун.

По-късно днес предстои да се изиграе и втората среща в тази група, която ще противопостави един срещу друг отборите на Гвинея и Малави.

Ивайло Калфин: Русия e в най-силната си позиция за завземане на политически територии