САЩ и Ямайка не се победиха в мача на откриването на Голд къп 2023

09:25, 25.06.2023
Чете се за: 01:57 мин.
сащ ямайка победиха мача откриването голд къп 2023

Отборите на САЩ и Ямайка завършиха наравно 1:1 в мача на откриването на тазгодишното издание на турнира Голд къп, който се провежда в САЩ и Канада.

На стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго домакините, които са и действащия шампион в надпреварата, имаха много тежък двубой срещу ямайците, като гостите поведоха след само 13 минути игра след попадение на Деймиън Лоу.

Гостите имаха златна възможност да удвоят аванса си след половин част, но Леон Бейли пропусна да се разпише от дузпа.

В крайна сметка "янките" успяха да се спасят от поражението малко преди края на редовното време, когато Брандън Васкес беше точен за 1:1.

По този начин първата среща от Голд къп 2023 завърши без победител, а в следващите си двубои от група "А" американците се изправят срещу отбора на Сейнт Китс и Невис, докато ямайците ще играят срещу Тринидад и Тобаго. Срещите са на 28 юни (сряда).

Националният отбор на САЩ, който преди няколко дни триумфира в турнира Лига на нациите в зона КОНКАКАФ, участва в надпреварата без редициа от своите звезди, като селекционера Би Джей Калахан не може да разчита на футболисти като Уестън Маккени, Сержиньо Дест, Кристиан Пулишич и Джовани Рейна.

Светът гледа към Русия - какво следва? - коментар на журналистите Валери Тодоров и Чавдар Стефанов