Силни изяви на Карина Константинова, тимът й се класира за третия кръг на турнира за Купата на Германия

Баскетболната националка се нареди сред реализаторите за Руторнк Старс Келтерн.

карина константинова точки борби успех новия тим кара трутнов чехия
Снимка:
14:53, 04.10.2024

Карина Константинова и Руторнк Старс Келтерн си осигуриха място в третия кръг на турнира за Купата на Германия. Българката и нейните съотборнички спечелиха категорично гостуването си на Хайделберг със 113:54 в мач от втория кръг.

Така баскетболистките на Матеа Тавич затвърдиха добрите впечатления от началото на новия сезон, след като преди няколко дни поставиха успешно начало и в Бундеслигата.

Гостите обезсмислиха интригата в този мач още през първото полувреме, спечелено с 44:25. След паузата участникът в Еврокъп отново не срещна проблеми и до края направи победата си внушителна.

Константинова влезе от пейката, но това не я спря да изиграе най-силния си мач с екипа на тима от Келтерн.

Българската националка се нареди сред най-добрите реализатори и допринесе за разгрома. Гардът завърши с 15 точки, 4 борби и 3 откраднати топки за 17 минути в игра.

Невена Росич отбеляза 24 точки от нейните съотборнички, Куинша Локет завърши с 18 и 7 асистенции.