ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Симао Фрейташ след победата над ЦСКА 1948: Напредваме стъпка по стъпка

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:22 мин.
Спорт

Треньорът на Септември похвали футболистите си за характера въпреки здравословните проблеми и вече насочи поглед към следващата цел

Симао Фрейташ след победата над ЦСКА 1948: Напредваме стъпка по стъпка
Снимка: Startphoto.bg
Слушай новината

Старши треньорът на Септември Симао Фрейташ не скри задоволството си след победата с 1:0 над ЦСКА 1948 в шестия кръг на Първа лига. Столичният тим нанесе първо поражение на съперника от началото на сезона, а португалският специалист отдаде заслуженото на своите футболисти за представянето им.

Фрейташ разкри, че подготовката за срещата е била усложнена от здравословни проблеми в състава. Шест-седем от играчите са имали стомашни неразположения след гостуването във Варна, като част от тях дори не са успели да тренират пълноценно преди двубоя.

"На първо място искам да поздравя моите футболисти. Шест-седем от тях имаха стомашни проблеми след Варна. Някои от тях не бяха тренирали. През втората част съперникът стана агресивен, но и ние внимавахме. Направихме добър мач“, коментира наставникът.

Септември стигна до трите точки благодарение на великолепното изпълнение на Ерар Францети в 59-ата минута. След попадението тимът на Фрейташ успя да издържи на опитите на ЦСКА 1948 да се върне в срещата и запази аванса си до последния съдийски сигнал.

Португалецът подчерта, че развитието на отбора е процес и резултатите няма да дойдат изведнъж. Според него най-важното е Септември да продължава да следва своята философия и постепенно да повишава нивото си.

"Нашата философия е да играем добре, да напредваме стъпка по стъпка. Казах, че няма да стане бързо, но ще ставаме все по-силни“, заяви Фрейташ.

Наставникът обаче не пожела футболистите му да остават прекалено дълго в еуфорията от успеха срещу ЦСКА 1948. Следващата задача пред Септември вече е ясна – победа в столичния сблъсък със Славия.

"Играем мач за мач. Сега искаме да вземем три точки от Славия. Това е нашата цел“, завърши Симао Фрейташ.

Свързани статии:

Ерар Францети нанесе първа загуба на ЦСКА 1948 и спря "червените“ по пътя към върха
Ерар Францети нанесе първа загуба на ЦСКА 1948 и спря "червените“ по пътя към върха
Септември спечели с 1:0 на "Васил Левски“, а тимът на ЦСКА 1948...
Чете се за: 03:42 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо
Абонирай ме за най-важните новини?