Словения победи Бразилия в контролна среща преди старта на олимпийските квалификации по баскетбол

Мачът бе последна проверка и за двата отбора преди пресявките, които стартират на 2 юли.

словения победи бразилия контролна среща любляна старта олимпийските квалификации баскетбол
от БНТ , Източник: bgbasket.com
12:33, 29.06.2024

Словенският национален отбор загря за предстоящите олимпийски квалификации. Селекцията на Александър Секулич надделя над Бразилия с 86:80 в контрола, изиграна в „Стожице Арена“, Любляна. Това бе последна проверка и за двата тима преди старта на пресявките, които ще се проведат между 2 и 7 юли.

Словенците финишираха подготовката си с две победи и една загуба, а баскетболистите на Александър Петрович приключиха с огледален баланс. „Драконите“ са част от квалификацията в Пирея, където в първата фаза ще срещнат Хърватия и Нова Зеландия, докато бразилците ще играят в Рига, като там техни съперници в откриващия етап са Черна гора и Камерун.

Гостите се постараха да вземат минимален аванс през първата част, спечелена с 6 точки. Домакините не останаха длъжни и се пребориха за пълен обрат във втория период, за да фиксират 41:37 в своя полза на голямата почивка.

Словенците съумяха да останат лидери и при подновяването на играта, като след 30 минути игра се отскубнаха само с точка. „Драконите“ удържаха опитите за щурм на бразилците във финалната десетка и това се оказа достатъчно да удържат победите.

Лука Дончич се отчете с 32 точки, 7 борби и 7 асистенции. Алексей Николич се разписа с 14 точки, Джош Нибо финишира с 10.

Бруно Кабокло бе над всички за южноамериканците с 19 точки и 7 борби. По 10 реализираха Кристиано Фелисио (5 овладени под двата ринга топки), Леандро Мейндил (5 овладени под двата коша топки) и Ги Сантош (5 борби).

Ще остане ли Джо Байдън кандидат на демократите за Овалния кабинет?