Спортният директор на Асколи проговори за трансфера на Атанас Илиев

20:25, 04.09.2021
спортният директор асколи проговори трансфера атанас илиев

Българският нападател Атанас Илиев, който отбеляза гола за равенството 1:1 срещу Италия, е отказал няколко оферти от Втора Бундеслига преди да подпише с втородивизионния италиански Асколи.

Новината разкри лично спортният директор на италианския клуб Фабио Лупо, който допълни още, че е следил изявите на Илиев повече от година преди да го привлече.

Вече бившият играч на Ботев (Пловдив) подписа с Асколи в последните дни на трансферния прозорец, като веднага след това той се завърна у нас, за да се присъедини към лагера на националния отбор.

В четвъртък вечер на стадион "Артемио Франки" във Флоренция Атанас Илиев изигра много силен двубой, а в 40-ата минута отбеляза и гола, който донесе първата точка на България като гост на Италия в историята.

По думи на Фабио Лупо след трансфера той е получил съобщение от друг български национал - Ивайло Чочев, който е определил привличането на Илиев като "силен трансфер".