карина константинова точки успеха кеплавик плейофите исландия
Снимка:
13:24, 30.09.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Карина Константинова направи официален дебют с екипа на Руторнк Старс Келтерн. Българката и нейните съотборнчки стартираха успешно новия сезон в Бундеслигата. Баскетболистките на Матеа Тавич спечелиха при гостуването си на Мителдойчер след 81:62 в мач от първия кръг.

Новият тим на българската националка се намираше в по-добра изходна позиция още след първото полувреме, спечелено с 42:37. При подновяването на играта отборът от Келтерн отново диктуваше събитията на паркета и постепенно увеличи преднината си, слагайки точка на спора.

Константинова започна в стартовата петица при официалния си дебют и остана в игра 20 минути. За това време българската националка записа 7 точки, 1 борба, 2 асистенции и 1 открадната топка.

Александра Вилке бе най-резултатна с 25 точки, Мина Джорджевич завърши с 18 и 10 борби.