виктория томова стартира загуба сезона клей
Снимка: БФ Тенис
09:53, 29.01.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Виктория Томова отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в зала УТА 250 във френския град Лион с награден фонд 225 480 евро.

Поставената под №3 в схемата на пресявките българка загуби от рускинята Ерика Андреева с 6:2, 3:6, 4:6 за 2:12 часа.

Томова направи два пробива по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя два пъти загуби подаването си след 6:3 рускинята изравни резултата.

Третият сет започна с размяна на пробиви, след което първата ракета на България не успя да задържи подаването си в петия гейм, но в осмия успя да изравни. Рускинята стигна до нов пробив в следващия гейм и при свой сервис затвори мача.

Томова все пак заработи 1 точка за световната ранглиста и 1164 евро.