ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Захлаждане и валежи в близките дни, но и днес ще остане опасно горещо

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:10 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: БГНЕС
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      И в четвъртък ще бъде предимно слънчево и отново много горещо. В следобедните часове в Северна България и планинските райони на Западна ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми, в отделни райони валежите ще са интензивни с временни усилвания на вятъра. Ще духа слаб, в Източна България – умерен североизточен вятър. Максималните температури в повечето райони ще са между 37° и 42°, в София – около 37°.

      И по Черноморието ще е предимно слънчево и горещо. Ще духа слаб, след обяд - умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са между 32° и 36°. Температурата на морската вода е от 27° до 29°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.

      В планините ще е предимно слънчево, но след обяд и там на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа умерен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 33°, на 2000 метра – около 24°.

      До края на тази и в началото на следващата седмица въздушната маса над страната ще е неустойчива. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, по-мощна в часовете след обяд и до полунощ. Ще има краткотрайни валежи, гръмотевични бури и градушки. Има повишена вероятност за локални интензивни явления на повече места в Северна и Западна България, а в петък и в началото на следващата седмица – и в отделни райони на югоизток.

      В Източна България вятърът ще остане до умерен, от североизток, а в останалата част от страната в неделя и понеделник временно ще бъде от запад. Ще започне захлаждане, което ще продължи до неделя, когато максималните температури ще са между 29° и 34°, на югоизток малко по-високи. В понеделник температурите отново ще се повишават.

      Последвайте ни

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?