Сливенските лекари разпънаха пред входа на Областната болница палатка, която нарекоха Информационен център за депутати, министри, политици и граждани.
Д-р Николай Иванов, реаниматор: Трябва ние да обясняваме на хората защо няма направления, защо няма медикаменти, защо това не достига, защо онова не достига, защо въпреки че си осигурен пак отиваш и плащаш. Това лекаря ли трябва да го обяснява?!По думите на протестиращите лекари плакатът, залепен на тази палатка е скъсан и закърпен, точно както здравеопазването в България. По време на протеста лекарите ще информират хората защо трябва да са здравноосигурени. Пациентите подкрепят исканията на сливенските медици. Според лекарите промените в здравеопазването трябва да са генерални, а не на парче. Протестът на сливенските медици ще продължи като лекарите ще дежурят на палатката извън работно време, без да ощетяват по някакъв начин пациентите.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Омбудсманът: Година след сигналите за сексуално и физическо насилие - децата все още са в интерната във Варненци