Александра Стублева остана със сребърен медал в Пореч

09:19, 23.05.2021
Чете се за: 00:45 мин.
александра стублева остана сребърен медал пореч

Българката загуби финална на Европейското първенство по олимпийско карате, което се провежда в хърватския град Пореч.

В категория над 68 кг в спора за златото българката отстъпи на Мелтем Акиол Хаджоглу. Въпреки това, медалът сам по себе си е исторически, тъй като това беше първия голям финал за България в олимпийското карате и при мъжете и при жените.

За съжаление в отборната надпревара Стублева, заедно с Ивет Горанова и Кристина Свиленова загубиха с 0:2 срещу Италия в битката за бронза. Така нашите момичета останаха на 5-то място в крайното класиране.

Каспер Рууд вдигна титлата в Женева
Манолова: "Изправи се! Мутри, вън!" ще се яви на 11 юли в същия формат като на предходните избори