Аризона записа домакински успех с 5:4 над Ню Йорк Айлъндърс в НХЛ

рейнджърс вегас започнаха победи сезона нхл
09:32, 17.12.2022
Чете се за: 02:27 мин.

Травис Бойд вкара гол в третата част, за да осигури успеха на Аризона като домакин на Ню Йорк Айлъндърс с 5:4 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига. Клейтън Келър се отчете с два гола, а Шейн Гостисбеер и Ник Бюгстан също отбелязаха за четвъртия пореден домакински успех. Карел Веймелка направи 30 спасявания след като бе титуляр в четвърти пореден мач.

Матю Барзал се отчете с гол и асистенция, а Себастиан Ахо, Антъни Бовилие и Ноа Добсън също се разписаха за Айлъндърс.

Сейнт Луис постигна победа с 5:2 при гостуването си на Калгари. Джордан Киру реализира два гола за победата, а Иван Барбашев и Павел Бухневич добавиха по гол и асистенция за третия пореден успех на Сейнт Луис. Брандън Саад също се разписа, а Брейдън Шен и Робърт Томас добавиха по две асистенции за Блус.

Конър Маки се отличи се две попадения за Калгари, който допусна пето поредно поражение.

Минесота записа домакински успех над Чикаго с 4:1 в друг мач от вечерта в Националната хокейна лига. Матс Зукарело бе най-полезен с три гола и една асистенция, а Марк-Андре Флюри направи 28 спасявания за четвъртата поредна победа на Минесота. Кирил Капризов се включи с гол и две асистенции, а Сам Стийл добави две асистенции за домакините. Триото вече има участие за 19 попадения след включването на 24-годишния Стийл преди 13 двубоя.

Джонатан Тоус вкара 11-ия си гол за сезона, а Петър Мразек направи 18 спасявания за Чикаго, който вече е в серия от шест загуби.