Атлетите Джина Люкенкемпер и Никлас Каул бяха избрани за най-добри спортисти в Германия за 2022 година

За отбор на годината в страната е определен шампионът във футболния турнир Лига Европа Айнтархт (Франкфурт).

Джина Люкенкемпер
Снимка: bgathletic.com
12:33, 21.12.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Европейските шампиони по лека атлетика Джина Люкенкемпер и Никлас Каул бяха избрани за най-добри спортисти в Германия за 2022 година. Люкенкемпер спечели златото в спринта на 100 метра и с щафетата на 4 по 100 метра на континенталния шампионат в Мюнхен. Тя изненадващо изпревари в допитването сред националните спортни медии трикратната носителка на приза и световна шампионка на скок дължина от Юджийн 2022 Малайка Михамбо и двукратната олимпийска шампионка по спускане със шейнички от Пекин 2022 Никол Гайзенбергер.

"Годината не можеше да бъде по-добра за мен. Трябва да се ощипя, за да съм сигурна, че не сънувам. Невероятно е", коментира Люкенкемпер на церемонията по награждаването в Баден-Баден.

Десетобоецът Никлас Каул спечели класацията при мъжете. Втори е олимпийският шампион в северната комбинация Винценц Гайгер, а трети е двукратният световен шампион по плуване в открити Флориан Велброк.

В много оспорвана надпревара при отборите футболен клуб Айнтрахт (Франкфурт) изпревари дамската лекоатлетическа щафета на 4 по 100 метра и женския национален Бундестим по футбол, който игра финал на Евро 2022. Айнтрахт спечели Лига Европа след победа с дузпи над шотландския Рейнджърс на финала в Севиля.

Кирил Киров остана осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
10:11, 04.05.2024
Чете се за: 00:32 мин.
ФИБА спря правата и на Мартин Стефанов
10:09, 04.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Силата на братството задържа Атлетик Билбао в битката за място в Шампионската лига
09:48, 04.05.2024
Макс Верстапен ще започне от полпозишън спринтовата надпревара за Гран При на Маями
Чете се за: 01:25 мин.
От третия път, Далас Маверикс се справи с ЛА Клипърс и се класира за втория кръг от плейофите на Западната конференция в НБА
08:40, 04.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Орландо Меджик се добра до седми и решаващ двубой, въпреки 50-те точки на Донован Мичъл
08:10, 04.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Монако оцеля в Истанбул и достигна до пети двубой срещу Фенербахче в Евролигата
07:36, 04.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
00:00, 04.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.