Бетис надигра Валядолид, Майорка надви Виляреал

бетис осасуна класираха осминафиналите турнира купата краля
22:26, 18.02.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Бетис се доближи само на точка от зона Шампионска лига в испанското първенство по футбол, след като победи Валядолид с 2:1 в мач от 22-ия кръг в Ла Лига. "Зелено-белите" са все още зад Атлетико Мадрид, който играе утре с Атлетик Билбао.

Хуанми вкара за домакините още във втората минута след асистенция на Серхио Каналес, а Кайл Ларин изравни за Валядолид в 30-ата минута. Каналес обаче бе точен от дузпа в добавеното време на първата част и спечели трите точки за Бетис.

Валядолид е 14-и в класирането с 24 точки и четири над зоната на изпадащите.

Майорка пък се изкачи на десето място след победа с 4:2 срещу осмия в класирането Виляреал, като и двата отбора са равни по точки с 31.

Даниел Родригес отбеляза два гола за Майорка, а по един добавиха Тино Кадевере и Ведад Муричи. Хосе Луис Моралес и Самуел Чуквуезе бяха точни за Виляреал, който игра близо 70 минути с човек по-малко. Червен картон в 21-та получи Ману Тригерос.