Динамо Загреб шокира Челси на старта на Шампионската лига

23:04, 06.09.2022
Чете се за: 02:12 мин.
динамо загреб шокира челси старта шампионската лига

Хърватският шампион Динамо Загреб сътвори изненада на старта на груповата фаза на Шампионската лига, след като надигра като домакин двукратния носител на трофея в надпреварата Челси в среща от Е.

На стадион "Максимир" в хърватската столица домакините се наложиха с минималното 1:0 след гол на Мислав Оршич. Силно изритана топка от отбрана на Динамо стигна до Бруно Петкович, който с глава отклони към Оршич, който надбяга отбраната на лондончани и пусна кълбото покрай Кепа Арисабалага за единственото попадение в мача.

Играчите на Томас Тухел бяха много близко до изравнителния гол в 50-та минута, когато новото попълнение в тима Пиер Емерик Обамеянг прати топката във вратата на домакините, но голът не бе зачетен заради засада на Бен Чилуел по-рано във входа на атаката.

В края и стража на Динамо Доминик Ливакович блесна с чудесна намеса след изстрел на Жоржиньо, за да запази трите точки за своя тим и да донесе първи успех на хърватския тим в груповата фаза на Шампионската лига от сезон 2019/20 насам.

В другия ранен двубой от днешната вечер тимът на Борусия Дормунд се наложи с класическото 3:0 у дома срещу Копенхаген. Марко Ройс и Рафа Герейро осигуриха комфортен аванс на "жълто-черните" до почивката, а Джуд Белингам оформи крайния резултат в 83-та минута.