Преди малко повече от месец в сутрешния блок на БНТ "Денят започва" ви показахме казус в пернишкия квартал "Стара Тева" - улицата там е осеяна с дупки, канализация няма, а близкият канал я наводнява.
Улицата изглеждаше напълно непроходима, наводнена и цялата в дупки. Жителите на квартала сигнализираха, че канализация от години няма, а през зимата е невъзможно да се премине, тъй като улицата се заледява.
Няколко дни след излъчването на репортажа, Община Перник изпрати техника, за да почисти водата от улицата.
Ремонтът обаче все още предстои да бъде включен в бюджетния план.
Не можем да обещаем, че ще стане бързо вкарването на този канал в канализацията, но амбициите са ни колкото се може по-бързо да започнем работа по това. Това, което се ангажираме към жителите на "Стара Тева", е тази година поне да запълним фрапантните участъци от пътя, каза Адриан Скримов, ПР на община Перник.
Един месец след нашия репортаж, улицата вече е почистена от водата, дали обаче няма да се наводни при следващия дъжд, остава да видим.
Гледайте повече теми от "Денят започва"
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?