Хебър срещу Заверче в преследване на първи успех в Шампионската лига

Българският първенец Хебър (Пазарджик) се изправя днес срещу полския Алурон КМК Варта (Заверче) в четвърти мач от груповата фаза на най-престижния европейски турнир – Шампионска лига.
Снимка: bgvolleyball.com
09:22, 14.12.2022
Чете се за: 02:22 мин.

Българският първенец Хебър (Пазарджик) се изправя днес срещу полския Алурон КМК Варта (Заверче) в четвърти мач от груповата фаза на най-престижния европейски турнир – Шампионска лига. Това е втори двубой между двата тима от размененото гостуване от група В, като българският тим ще преследва първи успех в напреварата.

Волейболистите на Камило Плачи направиха и първа тренировка вчера в официалната зала „Домброва Гурнича“, като се подготвяха на високи обороти за мача.

Домакините са втори във временното класиране на групата с актив от 6 точки, като имат 2 победи и 1 загуба. Те бяха изместени от лидерската позиция от турския вицешампион Халкбанк, който снощи записа успех като гост над Берлин Рисайклинг Волейс с 3:0 гейма. Германският тим е трети в таблицата с 5 точки (2 победи, 2 загуби). Пазарджиклии са на четвъртата позиция с 2 точки и без успех до момента.

В първия мач между Хебър и Заверче, който бе в зала "Васил Левски", поляците надделяха с 3:1 гейма след оспорван мач, след което отстъпиха на Берлин Рисайклинг Волейс със същия резултат.

За сметка на това в полската Плуслига тимът на Заверче се представя повече от успешно, като е лидер с 38 точки.

Българският първенец записа успех над Берое 2016 (Стара Загора) часове преди заминаването си за Полша. Всички в редиците на шампиона са здрави и очакват с нетърпение поредния волейболен сблъсък на много високо ниво.

Срещата е тази вечер 19:00 ч. б.в. в спортен център „Центрум Домброва Гурнича“.

Проф. Николай Габровски: Хората, които предлагам, са готови да работят от първия ден