ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Иран използва престъпни мрежи в Швеция, твърдят властите в Стокхолм

Чете се за: 01:20 мин.
По света
Снимка: БТА/Архив
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Иранското правителство използва престъпни мрежи за актове на насилие срещу интересите на Израел, други държави, групи и отделни лица в Швеция, заявиха службите за сигурност на Стокхолм.

От години Швеция е жертва на действията на банди. През миналата година в страната са били застреляни 55 души, а 109 са били ранени при 363 различни случаи на стрелба. За същия период жертвите на огнестрелно оръжие във всички останали нордически държави са едва шест.

Шведската полиция засили мерките за сигурност около израелските обекти в цялата страна след стрелба край израелското посолство през май и след откриването на взривно устройство край същата сграда през януари. По израелски данни взривното устройство от януари е дело на престъпна банда по искане на Иран.

Нивото на терористична заплаха в Швеция е на предпоследната четвърта степен от миналата година заради случаи на изгаряне на Корана, които предизвикаха гневни реакции в ислямския свят.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?