Федерация на синдикатите в здравеопазването – КНСБ отправи призив към министъра на здравеопазването и председателя на Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество в здравеопазването да вземат мерки за възстановяване на социалния диалог и подписване на колективен трудов договор в отрасъла.
"Днес, 16.04.2024 г., поради бойкот от страна на представителите на работодателите в здравеопазването, се провали заседанието на Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество в здравеопазването за втори път след 10.04.2024 г.
Уведомяваме Ви, че работодателските организации в здравеопазването отказват преговори за сключване на нов Колективен трудов договор в отрасъл „Здравеопазване“. Това води до нарушаването на Закона за здравно осигуряване, Закона за лечебните заведения и НРД, като ощетява всички работещи в здравеопазването", посочват от федерацията.
Синдикатите допълват, че ако се наложи, ще търсят съдействие от министър-председателя на Република България и Международните организации, в които членуване.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?