Бюджетът за догодина предвижда близо 2 милиарда лева повече за образование. Средствата ще се разпределят за заплати на педагози и стипендии за ученици и студенти.
В същото време проверка на Министерството на образованието във висшите училища показва, че много лекции протичат в полупразни аудитории. В Софийския университет 8 от 28 наблюдавани лекции са били без нито един студент. Министерството препоръчва на ректорските ръководства да предприемат мерки.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра