Националките по футбол победиха Хонконг на приятелски турнир в Алания

ясен съставът женския национален отбор футбол приятелския турнир турция
Снимка: БФС
17:12, 15.02.2023

Националният тим на България по футбол за жени стартира успешно участието си в международния приятелски турнир в Алания, Турция, с победа с 2:0 над Хонконг. Автори на попаденията за „лъвиците“ станаха Евдокия Попадинова и Ивана Найденова през първата част.

През целия двубой България владееше инициативата и показа много повече футболни достойнства от азиатския си съперник. Момичетата на селекционера Силвия Радойска видимо бяха по-техничният и тактически грамотен отбор на терена и можеха да се поздравят и с по-изразителен успех.

Резултата откри звездата ни Попадинова в 10-ата минута с глава, а в средата на полувремето Найденова намери мрежата за 2:0 след добавка.

Следващият двубой на България от надпреварата е на 18 февруари (събота) от 14:00 ч. срещу Северна Македония.

Разчистват снежните преспи на връх Шипка (ВИДЕО)