Норвегия триумфира в мъжката щафета в Руполдинг, българите завършиха 14-и

18:47, 13.01.2023
Чете се за: 01:55 мин.
норвегия триумфира мъжката щафета руполдинг българите завършиха

Отборът на Норвегия спечели мъжката щафета в германския зимен център Руполдинг, част от програмата на 5-ия кръг на Световната купа по биатлон.

За "викингите" това бе трети пореден успех в мъжка щафета от началото на сезона, като днес Стурла Холм Лагрейд, Тарей Бьо, Ветле Шястад Кристиансен и Йоханес Тингес Бьо наваксаха изоставане от 40 секунди след първите постове, което се дължеше на наказателната обиколка, която Лагрейд завъртя.

Въпреки това този пасив бе напълно заличен и норвежците пресякоха финала с 20-секунден аванс пред квартета на Германия - Давид Зобел, Йоханес Кюн, Бенедикт Дол и Роман Реес.

Последното място на почетната стълбичка остана за тима на Франция, който водеше до средата на състезанието, но на трети пост Антони Гигона влезе в наказателната обиколка и това лиши "петлите" от шансове да се борят за победата.

Отборът на България в състав Благой Тодев, Владимир Илиев, Антон Синапов и Константин Василев финишира на 14-то място на изоставане от 3:52.1 минути от победителите. За родните биатлонисти това беше най-добър резултат в мъжка щафета от началото на сезона, след като в първите два старта българският квартет оставаше 17-ти.

Атанас Пеканов: Ще направим стъпки по предоговаряне на ангажиментите в ПВУ, които изглеждат нереалистични