Олимпийският огън премина по улиците на Палермо като част от двумесечна щафета през Италия. След като беше запален миналия месец в Древна Олимпия, Гърция, и предаден на италианските организатори, факелът започна своята обиколка през всичките 110 италиански провинции и над 300 общини. В края на всеки ден са планирани тържества в 60 града по маршрута.
Италия, водеща сила в зимните спортове, за последно бе домакин на Зимните олимпийски игри в Торино през 2006 г. Олимпиадата през 2026 г. ще бъде съвместно домакинствана от Милано и планинския курорт Кортина д'Ампецо от 6 до 22 февруари, последвана от Параолимпийските игри през март.
Времето през юни: Температури между 8 и 37 градуса, астрономическото лято настъпва на 21 юни
Министърът на правосъдието Николай Найденов: Има сигнал срещу апелативния прокурор на Пловдив за злоупотреба с власт и натиск
Случаят "Баба Алино": Правени ли са опити за узаконяване на строежа през процедура за нов Подробен устройствен план