Реал Мадрид започна защитата на трофея в Шампионската лига с класика в Глазгоу, Бензема се контузи

00:10, 07.09.2022
Чете се за: 02:02 мин.
реал мадрид започна защитата трофея шампионската лига класика глазгоу бензема контузи

Актуалният носител на трофея от Шампионската лига Реал Мадрид започна успешно защитата на титлата си, след като на старта на груповата фаза надигра с 3:0 отбора на Селтик като гост.

И трите попадения за "Белия балет" дойдоха след почивката, като тон за успеха даде Винисиус Жуниор в 56-ата минута, възползвайки се от подаване на Федерико Валверде.

Само четири минути по-късно Лука Модрич удвои аванса на гостите след бързо нападение на мадридачани, което премина и през Еден Азар, който асистира на Модрич.

В 77-та минута пък самият Азар отблизо оформи крайния резултат, вкарвайки първия си гол в официален мач от януари насам и първи в Шампионската лига след двугодишна пауза.

Успехът на Реал обаче бе помрачен от контузията на звездата на тима Карим Бензема, който бе заменен принудително още през първото полувреме.

В другия двубой от групата Шахтьор Донецк надигра с 4:1 като гост тима на РБ Лайпциг, с което задълбочи допълнително кризата при "биковете". На два пъти точен за успеха беше Мариан Швед, а по веднъж се разписаха Михайло Мудрик и Ласина Траоре. За домакините почетния гол отбеляза Мохамед Симакан.

Фаворитите в Шампионската лига потеглиха с успехи, Милан и Челси с издънки (ОБЗОР)