Русия регистрира над 10 000 новозаразени с коронавирус през последното денонощие.
Властите твърдят, че големият брой случаи се дължи отчасти на мащабната тестова кампания, в която са проведени повече от шест милиона теста. Близо половината от установените заразени са в Москва.
Страната отчита нисък процент на смъртност в сравнение с други държави – 113 нови смъртни случаи от коронавирус в петък, с което общото им число достигна 2418.
Властите твърдят, че това е така, защото Русия е успяла да извлече поуки от опита на Западна Европа, като бързо се е насочила към изолация на пътниците и хората в риск и е започнала широка кампания за тестване и карантина на заразените.
Критиците обаче поставят под съмнение цифрите, обвинявайки властите в недостатъчно броене и приписване на смъртни случаи от вируса на други причини.
Руският президент Владимир Путин обяви тази седмица, че националното блокиране, насочено към забавяне на разпространението на вируса, ще бъде облекчено, въпреки че здравните служители регистрират постоянно увеличаване на новите случаи.
Добивът на нефт в Русия е намалял с между 300 000 и 400 000 барела на ден заради украински атаки
Русия е поразила украинско пристанище и електроцентрала – 380 хиляди са без ток
Представителството на ЕК отбеляза 21 години от подписването на Договора за присъединяването на България към ЕС
Левски е на победа от шампионската титла след светкавичен обрат срещу ЦСКА във Вечното дерби