Сали Салиев спечели бронзов медал от еврошампионата по борба за юноши в Нови сад

Другият ни представител в днешните финали Диан Мънев остана пети при 125-килограмовите.

сали салиев спечели бронзов медал еврошампионата борба юноши сад
Снимка: БФ Борба, startphoto.bg
21:37, 07.07.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Сали Салиев спечели третия си медал в кариерата от голямо първенство. На шампионата в Нови сад талантът на Олимпиец Търговище се окичи с бронз, след като в малкия финал при 92-килограмовите на свободния стил победи категорично беларусина Вадзим Бандарку - технически туш 10:0.

Така сребърният медалист от европейското за кадети през 2021 г. защити отличието си от миналата година.

Другият ни представител в днешните финали Диан Мънев остана пети при 125-килограмовите. В малкия финал за бронза той отстъпи пред опитния грузинец Александър Абрамишвили с 0:10, който е трети от европейското за кадети и пети на световното за същата възраст през 2023-та.

Състезателят на ЦСКА Янчо Патриков пък има зад гърба си единствено бронз от балканско първенство при кадетите.

Никола Мирославов спечели 3-ия кръг в испанския пистов шампионат в клас PreMoto3
Стефка Костадинова пред БНТ: Няма незаменими хора, няма незаменини рекорди, всичко си е с времето (ВИДЕО)