САЩ вкара 10 на Казахстан в мач от група B на световното първенство по хокей на лед

В група А Австрия спечели срещу Норвегия с 4:1

сащ вкара казахстан мач група световното първенство хокей лед
21:31, 19.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Капитанът Брейди Ткачук вкара три гола при числено првъзходство и добави асистенция, за да помогне на САЩ да победи Казахстан с 10:1 на световното първенство по хокей на лед за мъже, което се провежда в Чехия.

Четвъртата победа изкачи американците на второ място в група B с 13 точки, една пред третия Германия и на две зад лидера Швеция, който е с мач по-малко.

Джони Годро записа гол и четири асистенции, за да стане най-добър реализатор за тима на САЩ с 43 точки, с една повече от Патрик Кейн. Мат Болди отбеляза две попадения и направи четири асистенции, Брок Нелсън и Люк Кунин записаха гол и асистенция, а Гавин Бриндли и Кевин Хейс също бяха точни.

Алекс Неделкович направи 13 спасявания.

Алихан Омирбеков вкара утешителния гол за Казахстан, когато отборът му губеше с 9:0.

В група А Австрия спечели срещу Норвегия с 4:1 и е на четвърто място в класирането с равен брой точки с петия Финландия. Първите четири тима от всяка група продължават към следващия кръг.