Силен мач на Алипиев и шампионатна победа за Латина

Иван Алипиев Латина
Снимка: Българска федерация по баскетбол
14:15, 23.01.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Националът Иван Алипиев изигра най-силния си мач в Италия за сезона до момента и бе в основата на победата на своя Латина над Агридженто с 87:71 точки в Серия А2 в Италия.

Крилото наниза рекордните за себе си в Италия 23 точки, като вкара 3 от шестте си стрелби за три точки. Той хвана и 3 борби, и добави 4 асистенции, 1 открадната топка и чадър за 28 минути на паркета като титуляр.

Победата е седма в актива на Латина при 10 загуби. Следващият съперник на тима е Торино.

Борислав Младенов е друг българин, който се подвизава по италианските терени. Той изигра поредния си много силен мач в италианската серия Б и бе най-резултатен за Виртус Имола при загубата от Баскет Джези Академи като гост със 75:81.

Българинът наниза 23 точки и спечели 7 борби. Виртус Имола дели шестото място в класирането на италианската Серия Б с 16 точки, а следващият му съперник ще е Фаенца.

Георги Сираков и Виртус Поцуоли допуснаха нова загуба с 55:76 срещу Таранто. За 32 минути на терена българинът се отчете с 3 точки, 4 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки

Виртус Поцуоли е с баланс от 0-16, с което се намира на последно място в своя регион. На 29 януари Георги Сираков и отборът му ще гостуват на Авелино.

Българските национали Дий Бост и Дейвид Кравиш също оставиха отлични впечатления при победите на техните отбори.

Ясни са националите за гостуването на България на Нова Зеландия за Купа "Дейвис"
Температурен рекорд: Минус 53 градуса бяха измерени в най-северния китайски град