Стоян Кубатов стартира с победа на световното първенство по борба

стоян кубатов стартира победа световното първенство борба
Снимка: startphoto.bg
12:09, 22.09.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Двама българи представят България в седмия ден на световното първенство по борба в Белград.

Стоян Кубатов стартира с победа над корееца Лии с 4:1 точки в неолимпийската категория до 72 кг.

Участието си в "Щарк Арена" започва и Едмонд Назарян (60). Назарян има за съперник в олимпийската категория Геворг Гарибян от Армения. Двамата се срещнаха в полуфиналите на европейското първенство тази година, когато нашето момче стигна до титлата.

Снощи Биляна Дудова не успя да спечели олимпийска квота за Париж 2024. На шампионата на планетата, световната и четирикратна европейска шампионка завърши пета в крайното класиране, след като отстъпи с 0:3 пред Грейс Бюлен (Норвегия) в срещата за бронза.

Следващата година предстоят още две квалификации за Олимпийските игри.

До момента България има само две спечелени отличия. Рамазан Рамазанов донесе за България първи медал от световното първенство, след като се окичи с бронз в категория до 70 кг на свободния стил. След него бронзово отличие в категория 65 кг при дамите завоюва Мими Христова.