Йоханес Хьосфлот Клаебо спечели индивидуалния старт на 10 км. в Оберстдорф

норвегия защити олимпийското злато мъжкия отборен спринт ски бягането
Снимка: АРХИВ
14:37, 03.01.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Норвежецът Йоханес Хьосфлот Клаебо спечели индивидуалния старт на 10 км. при мъжете на Световната купа по ски бягане в Оберстдорф за веригата "Тур дьо Ски". Той завърши дистанцията с време 21:38.5 минути. Това бе трета поредна победа за Клаебо и общо 54 успех в кариерата му. Той спечели и 3000 швейцарски франка от успеха си.

На 12.4 секунди зад него на второ място остана сънародникът му Симен Хегстад Кругер.

Подиумът остана само за норвежци, като на трета позиция завърши Дидрик Тьонсет, който остана на 22.4 секунди зад победителя.

В десетката на крайното класиране влязоха още шведът Кале Халфварсон, норвежецът Пал Голберг, американецът Бен Огден, британецът Андрю Мъсгрейв, норвежецът Хаавард Мозеби, италианецът Франческо Де Фабиани и норвежецът Ханс Кристер Холунд.

В генералното класиране за Световната купа води норвежецът Пал Голберг, който е с 833 точки, а Йоханес Хьосфлот Клаебо е втори със 732 точки. На трета позиция е италианецът Федерико Пелегрино с 601 точка.