Йоханес Тингнес Бьо постигна девета победа за сезона за Световната купа по биатлон

Йоханес Тингнес Бьо
17:54, 15.01.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо продължава доминацията си от началото на сезона, след като спечели масовия старт на 15 километра за мъже от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг, а след него завършиха още трима представители на Норвегия.

Бьо допусна три грешки в четирите стрелби и финишира пръв за 36:12.0 минути. Така той записа девета победа за сезона и общо 64-а в кариерата си за Световната купа. Той спечели последните четири индивидуални старта от кампанията.

Втори на едва 19.3 секунди остана неговият сънародник Ветле Кристиансен, който пропусна две мишени, а трети се нареди Стурла Холм Легрейд с две грешки в стрелбата и пасив от 35.3 секунди. Четвърти е Тарей Бьо с един пропуск в последната стрелба и на 36.4 секунди след своя брат, който спечели надпреварата.

Състезанието премина без българско участие.

В подреждането за Световната купа след 12 старта за сезона води Йоханес Тингес Бьо с 959 точки, пред Стурла Холм Легрейд (Норвегия) със 785 точки и Ветле Кристиансен с 503 точки. Владимир Илиев заема 44-о място с 43 точки, като той единствен от българите има актив през кампанията досега.