Жители на столичния квартал "Княжево" излизат на протест срещу планираното разширение на булевард "Цар Борис III".
Протестиращите започнаха да се събират в 18:30 ч. на кръстовището му с Околовръстното под надслова "НЕ на разширен бул. "Цар Борис III", ДА на разширено Околовръстно".
Те се обявиха срещу проекта, който предвижда изграждането на тунел и изразиха опасения, че това ще унищожи квартала. Според тях след разширението на булеварда в този му вид, трафикът ще засили, което ще доведе и до повече шум, повече инциденти и влошаване на качеството на въздуха.
От Столичната община се въздържаха от коментар. Те припомниха, че всеки може да изпрати своите възражения и забележки по представения проект.
Аферата "Баба Алино": Разследването продължава, Олег Невзоров с обръщение към инвеститорите и собствениците
Трагедията във Венецуела: 1450 вече са жертвите на земетресенията, в неизвестност са около 46 000 души
Код жълто: Как се приемат жегите в една от най-горещите точки на страната?