ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Борисов: Докоснеш ли полицай - в затвора

bnt avatar logo от Й. Димитров
A+ A-
Чете се за: 01:03 мин.
У нас

Състоянието на пребития в Перник антимафиот Димитър Димитров е стабилно. Той е с комоцио и поне още 10 дни ще остане на легло. Това стана ясно, след като рано тази сутрин полицаят беше посетен в МВР болница от премиера Бойко Борисов. На свиждане дойде и ръководството на вътрешното ведомство.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Състоянието на пребития в Перник антимафиот Димитър Димитров е стабилно. Той е с комоцио и поне още 10 дни ще остане на легло. Това стана ясно, след като рано тази сутрин полицаят беше посетен в МВР болница от премиера Бойко Борисов. На свиждане дойде и ръководството на вътрешното ведомство.

Димитров беше нападнат в неделя в центъра на Перник от Росен Ефремов и Йордан Харалампиев–Данчо Секирата. Ефремов е съден многократно. Познат е на полицията с разпространение на дрога, побоища, отвличания и изнудвания. Секирата е лежал в затвора за убийство. През май 2007 година Ефремов е арестуван и обвинен като ръководител на организирана престъпна група за разпространение на наркотици. Бандата е 9 членна. Само Ефремов и още един от бригадата не се признават за виновни и предстои да бъдат съдени.

Антимафиотът Димитър Димитров е основна фигура в разследването. Премиерът Бойко Борисов е дал срок нападателите да бъдат арестувани.

Бойко Борисов - министър-председател: "Това, което двамата колеги - заместник-министри, са получили като указания от мене, е много бързо да се промени законът и в такива случаи да има много тежки санкции. защото има едно неписано правило в света: който пипа полицай, двойно му се връща във всяко едно отношение. Неписано правило. И затова не са прави така. За да се избегне това, трябва законът да е много ясен - доскоснеш ли полицай - затвор. И в същото време искам и на синдикатите да им кажа: именно заради това, че когато полицай бъде нападан или убиван, наказанията трябва да са много по-тежки, отколкото на обикновен човек. Защото този човек рискува живота си, професията му е такава - да задържа най-лошите. И обратното - когато полицай извърши престъпление, особено по служба, неговото наказание трябва да е по-тежко, отколкото на обикновен човек, защото той е облечен с власт и като такъв хората очакват от него да ги спасява."

http://infocenter.bnt.bg/

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?