Обраха банков трезор в Пазарджик тази нощ. Трезорът е бил даден под наем от Уникредит Булбанк на фирма „ВИП Секюрити". Тя се занимава с охрана на банки и инкасова дейност в цялата страна. По непотвърдена информация откраднатата сума надхвърля 100 хиляди лева.
Обраха банков трезор в Пазарджик тази нощ. Трезорът е бил даден под наем от Уникредит Булбанк на фирма „ВИП Секюрити". Тя се занимава с охрана на банки и инкасова дейност в цялата страна. По непотвърдена информация откраднатата сума надхвърля 100 хиляди лева.
Служителите на банката забелязали тази сутрин, че вратичката на трезора е отворена.
Мирослав Стоянов - говорител на ОД на МВР Пазарджик:
- Най-вероятно с помощта на техническо средство е отворена металната врата,която е от страната на фасадата на сградата, използвана за трезор и оттам е извършена кражбата. Това са естествено данни от първоначалния оглед.
При огледа е установено, че няма следи от взлом. Охранителните камери не са заснели движение на хора, защото са били обърнати нагоре към козирката на банката. Разпитани са всички банкови служители, на охранителната фирма, както и живеещите в блока, където се намира сградата на банката.
От полицията отказаха да коментират дали в обира е замесен вътрешен човек. Оттам уточниха, че фирмата-наемател на трезора е с легална дейност, многократно е проверявана и отговаря на законовите изисквания. Тя е имала договори с други фирми и е приемала в трезора денонощно събираните от тях обороти.
Десислава Атанасова предостави още документи, че не е напускала Турция между 5 и 8 април 2024 г.
МВР влезе в контакт с OFAC заради съмнения за заобикаляне на санкциите по „Магнитски“
ГД "Национална полиция" получи 204 високотехнологично оборудвани патрулни автомобили
ВСС отложи решението за временно отстраняване на градския прокурор Емилия Русинова
Заради дейността на КУБ и Невзоров: Изслушват бивши шефове на ДАНС в парламента
Димитър Петров, ПБ: Промените в Изборния кодекс ги предлагаме, за да осигурим по-прозрачни и честни избори на предстоящия президентски вот
Стою Стоев: Ако се докаже, че Десислава Атанасова и Делян Пеевски са летели заедно до Дубай, тя трябва да подаде оставка