ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Борисов дава трите ЕРД-та на прокурор

bnt avatar logo от Д. Маркова
A+ A-
Чете се за: 00:36 мин.
У нас

Премиерът е дал на прокурор трите електроразпределителни дружества - ЧЕЗ, Е.ОН и ЕВН за изкупуване на електрическа енергия на неизгодни за държавата цени.

борисов дава ерд прокурор
Премиерът е дал на прокурор трите електроразпределителни дружества - ЧЕЗ, Е.ОН и ЕВН за изкупуване на електрическа енергия на неизгодни за държавата цени. Очаква се резултати от проверката да има в петък. Тогава министър-председателят очаква да бъдат готови и резулатите от друга злоупотреба - сключени предсрочно договори за застраховка на Държавните енергийни компании.

Бойко Борисов - министър-председател: "Някой се е изхитрил и въпреки че договорите за застрахователната компания "Енергия" свършват сега, някой още в първите ми дни, когато съм бил премиер, докато още сме правили правителството, е сключил за следващите 5 години застрахователни договори. Кой, кой ги е сключил? Ами аз мисля, че като ги уволня ще разберете след 4-5 дена – защото това е явна далавера. Нищо не е налагало юли - 8 месеца предсрочно, да се сключват застрахователните договори. Вие знаете, че там има застрахователни премии.

Репортер: "За колко пари става въпрос?"

Бойко Борисов - министър-председател: "Ами само НЕК е за 100 милиона. Само една, а Козлодуй, а мините. Просто аз съжалявам, че всеки ден, къдекто и да се пипне е жива далавера."

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?