Григор Димитров се класира за четвъртфиналите в Бризбън

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в австралийския град Бризбън с награден фонд 495 630 долара, след като в двубой от втория кръг се наложи над французина Никола Маю с 6:2, 6:4 за едва 66 минути.

от Източник: БТА
08:22, 05.01.2017
Чете се за: 00:23 мин.
По света
григор димитров класира четвъртфиналите бризбън

Българинът, поставен под номер 7 в основната схема, не срещна никакви проблеми и взе реванша от Маю за отпадането си на двойки от същия съперник само преди ден.

Димитров започна мача с пробив още в първия гейм, а в петия постигна втори такъв, за да поведе с 4:1, което се оказа достатъчно за приключването на първия сет за 27 минути.

Във втория играта бе по-равностойна, но при резултат 3:3 българинът успя да направи нов пробив, което го изведе на пътя на победата.

В следващия кръг съперник на Димитров ще бъде австриецът Доминик Тийм, поставен под номер 4 в основната схема. Тийм се класира за топ 8, след като се наложи със 7:6(5), 6:3 над представителя на домакините Сам Грот.