Забранява се ловът на пернат дивеч на територията на цялата страна, съобщиха от пресцентъра на Министреството на земеделието и храните. Мярката е с превантивна цел, за да бъдат пазени живота, здравето и имуществото на гражданите. Забраната се въвежда във връзка с усложнената обстановка поради констатираното заболяване инфлуенца по птиците.
Сътресения на "Даунинг стрийт" 10: Оставката на британския премиер Киър Стармър
Милиони за пътна безопасност стоят по сметки, а катастрофите у нас растат
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния