Забранява се ловът на пернат дивеч на територията на цялата страна, съобщиха от пресцентъра на Министреството на земеделието и храните. Мярката е с превантивна цел, за да бъдат пазени живота, здравето и имуществото на гражданите. Забраната се въвежда във връзка с усложнената обстановка поради констатираното заболяване инфлуенца по птиците.
ЦИК приключи работата си в мандат 2021-2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
Омбудсманът: Помощта за отопление е социално право, а не инструмент за управление на бюджетния дефицит
София търси спасение от недостига на шофьори чрез обучение и привличане на чужденци
Сътресения на "Даунинг стрийт" 10: Оставката на британския премиер Киър Стармър