Баскетболистите на Левски загубиха от украинския Будилевник с 67:95 в последния си мач за 2022 г.

баскетбол Левски 2022/2023
Снимка: БФ Баскетбол
19:49, 28.12.2022
Чете се за: 02:27 мин.

Левски не успя да се противопостави на украинския Будилевник в мач от Балканската лига по баскетбол в зала "Триадица".

Гостите започнаха много добре двубоя, като изглеждаха впечатляващо на терена в зала Триадица с размери и скорост. Тяхното начало от 8-0 ги държеше напред през цялата първа част, въпреки че Левски успя да вдигне глава и почти да настигне противника в един момент.

В края на четвъртината за първи път се стигна до двуцифрена разлика в полза на украинците и двата тима направиха доста промени от първоначалните си състави.

Левски заигра предимно с юноши, за да даде заслужен отдих на останалите, играли само преди 48 часа тежък двубой от НБЛ. Те бяха и без Алън Арнет, получил разрешение да посрещне празниците у дома в САЩ.

Първата част завърши при 29:21 за Будивелник, след 5 тройки за гостите за една част.

Левски отново се върна само до пет пасив във втория период, но след това Будивелник направи нова поредица от 10-1, за да се откъсне напред.

До почивката разликата че скочила вече за гостите, които се оттеглиха с аванс от 54:37.За 23 минути игра Будивелник беше отбелязал 60 точки и водеше с 20.

До края на третата част Левски отново имаше добри моменти, като не спираше да се опитва да стои близо до класния противник, но Будивелник бе убедително напред.

Преди заключителната четвърт украинците водеха с комфортни 23 точки.

В средата на последната част приключи и всяка интрига, когато Будивелник поведе вече с 30.

Красимир Петров бе най-резултатен за Левски с 16 точки, Джон Флорвиъс добави 12.

20 за победителите отбеляза Богдан Близнюк.

ЦСКА победи Шумен с 79:58 и записа четвърта поредна победа в НБЛ
БСП и "Български възход" публикуваха позиции по казуса "Христо Грозев"