Новият собственик на Туитър Илън Мъск пусна анкета в профила си дали да възстанови акаунта на Доналд Тръмп в социалната мрежа.
До тази сутрин в допитването бяха участвали над 5 400 000 души, като 55% от тях са гласували за възстановяването на правата на Тръмп в Туитър, а 45 на сто - срещу. Профилът на бившия държавен глава беше закрит заради ролята му за нападението на негови привърженици срещу Капитолия на 6 януари 2021 г.
Самият Мъск определи резултатите от анкетата с лаконичното: "глас народен, глас Божи". Туитър беше предпочитаното от Тръмп средство за публични изявления, в него той имаше над 88 млн. последователи.
Междувременно главният прокурор на САЩ Мерик Гарланд назначи Джак Смит за специален прокурор, който ще ръководи разследванията на министерството на правосъдието срещу Доналд Тръмп.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Съветът за сигурност на ООН заседава извънредно заради напрежението в Близкия изток
Реакции в САЩ след ударите срещу Иран: От безусловна подкрепа до остри критики
Американският президент към иранския народ: Сега е моментът да си върнете властта (ОБЗОР)