Лил се изкачи на 5-о място във френската Лига 1 след успех с 2:0 над Страсбург

Убедителни победи за Лил, Монпелие и Реймс във френското първенство

лил изкачи френската лига успех страсбург
Снимка: БГНЕС АРХИВ
18:59, 12.02.2023
Чете се за: 02:42 мин.

Отборът на Лил се изкачи на 5-о място във френската Лига 1 след като постигна "чиста" победа с 2:0 над Страсбург в 23-ия кръг. В друг атрактивен мач, Монпелие зарадва новия си треньор Мишел Дер Закарян с убедителна победа с 3:0 Брест. Реймс разби Троа в дербито на Шампан (4:0), докато Оксер и Анже се самоубиха с 1:1, имайки предвид как и двата отбора са на дъното.

Лил постигна две последователни победи за първи път през 2023-а година. Още в 15-ата минута канадецът Джонатан Дейвид откри резултата от дузпа, която беше спечелена от Егон Жегрова. В 23-ата минута Джонатан Бамба покачи на 2:0, след като първоначално вратарят Матс Серс спаси първия удар, но при добавката нямаше шанс.

Преднината на песовете можеше да е много по-сериозна, но нямаха концентрация пред гола. Все пак те се възползваха и от успеха на Тулуза над Рен и излязоха на 5-о място.

Ефектът на новия треньор вече дава ефект в Монпелие и Мишел дер Закарян може да бъде доволен от убедителната победа с 3:0 над Брест. Кристоф Ерел си вкара автогол за 1:0, а след това предизвика и дузпа, препъвайки Ели Уахи. Теджи Савание удвои от 11-те метра, а Уахи вкара третия гол в 54-ата минута.

Реймс беше безпощаден в дербито на Шампан и вкара четири гола. Маршал Мунеци вкара гол и подаде за още един. До края на първата част 2:0 направи Мезиан Маулида, а през втората част се развихриха Фолиран Балогун и Йенс Каюсте.