манчестър сити завършва годината ранглистата уефа българските отбори
от БНТ , Източник: БГНЕС
19:21, 18.02.2023
Чете се за: 02:37 мин.

Манчестър Сити не успя да победи Нотингам Форест като гост. Двубоят от 24-ия кръг на Висшата лига завърши при резултат 1:1.

"Гражданите" откриха резултата в 41-ата минута. Бернардо Силва пробва късмета си извън наказателното поле и с много техничен и удар успя да матира Кейлор Навас, за да даде преднина на "небесносините" на "Сити Граунд".

В 69-ата минута шампионите можеха да решат всичко в своя полза. Фил Фоудън получи чудесен пас в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря Навас. При добавката Холанд можеше да се разпише, но ударът му мина над напречната греда.

Така се стигна до 84-ата минута, когато от нищото домакините изравниха. Гибс-Уайт получи пространство отдясно и подаде към далечната греда, където Крис Ууд засече в мрежата. ВАР прегледа ситуацията, но голмайсторът бе покрит и попадението бе признато. Така гостите останаха на две точки точки от лидера Арсенал, който има и мач по-малко.

По същото време Челси се изложи и срещу последния на "Стамфорд Бридж". Тимът на Греъм Потър допуснаха поражение с 0:1 от Саутхемптън.

Единственото попадение падна в добавеното време на първата част. Уърд-Праус беше фаулиран пред наказателното поле и се нагърби с изпълнението на свободния удар. Британецът успя да прокара топката над стената и не остави шансове на Кепа.

Челси продължава да е на десетата позиция с 31 точки, а Саутхямптън е на дъното на таблицата с актив от 18 пункта.