Министърът на младежта и спорта Весела Лечева бе гост на Европейската купа по джудо, която се провежда в столичната зала „Асикс Арена“. Повече от 400 състезатели от над 40 държави взеха участие в надпреварата, която е и олимпийска квалификация.
„За България е чест да бъде домакин на Европейската купа по джудо. Поздравявам всички участници и медалисти за тяхното представяне през вчерашния ден, а на тези, на които им предстоят схватки за медалите днес – успех. Благодаря на Европейския джудо съюз за доверието към родната федерация, която полага големи усилия за развитието на този спорт у нас. Пожелавам успех на всички по пътя към Олимпийските игри в Париж“, каза министър Лечева.
Тя връчи почетен плакет на президента на Европейския джудо съюз Ласло Тот за оказаната подкрепа към българската федерация. Тот е в България по покана на президента на Българската федерация по джудо Румен Стоилов и неговия заместник Даме Стойков.
Вчера българските състезатели завоюваха две отличия – злато за Ивелина Илиева (57 кг) и бронз за Габриела Димитрова (52 кг). По-късно днес ще станат ясни и медалистите от втория ден на надпреварата.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Георги Вълчев: Идеята, че ние сме данъкоплатци, хвърляме пари на учителите и очакваме те да свършат всичко, не е работеща
След срещата Радев – Ердоган: Договорът с „Боташ“ се замразява за 15 месеца
Емил Дечев: Политиците, които имат власт и получават заплати от данъците, трябва да позволяват на обществото да знае повече и за техния личен живот