Дванайсетгодишната Божидара и брат ѝ Стилиян откриват портмоне с 950 лева и документи в подлеза на автогарата в Шумен. Незабавно се обаждат на майка си, която която е служител в сектор Криминална полиция, и заедно предават портмонето в районното управление.
Оказало се, че собственикът е мъж от село Буховци, издирван от правосъдието. Поради случая не е проведена среща между собственика и децата, но постъпката на Божидара и Стилиян е пример за възпитание, отговорност и човешки ценности.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"