Часове след въвеждането на толсистемата се оказва, че има някакъв проблем с нея на "Кулата".
Три гишета и три автомата на обслужване работят на граничен пункт "Кулата" за закупуване на винетки и маршрутни карти за тежкотоварните автомобили. И ако шофьорите на леките автомобили просто идват тук, купуват си винетки и продължават пътя си, ситуацията с шофьорите на тежкотоварните автомобили не е такава. Оказва се, че от 6ч. тази сутрин е направен ъпдейт на системата и тя не работи.
Шофьори разказаха, че са предполагали, че ще има проблеми толсистемата и не бяха доволни, че се забавя дейността им. За никого не е приятно да стои на границата, толкова близо до дома, но да не може да си свърши работата.
Опашка от десетина тира изчаква на границата заради проблема, но с напредването на деня те вероятно ще станат повече.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°