Специализирана полицейска операция по безопасност на движението ще се проведе от 10 ч на 22 май до 21ч на 25 май на територията на ОДМВР-Разград.
През предстоящите почивни дни във връзка с 24 май – Денят на българската просвета и култура и славянската писменост, се очаква увеличение на пътния поток по републиканската мрежа и в населените места.
Освен за спазване на ограниченията на скоростта, шофьорите ще бъдат проверявани за правоспособност, употреба на алкохол или наркотични вещества, за използване на обезопасителни колани, неплатени глоби и застраховка „Гражданска отговорност“.
Пътните полицаи ще следят и за спазването на противоепидемични мерки от абитуриентите - да не се допускат пътни инциденти и нарушения на обществения ред.
Автор: Венета Николова