Владимир Илиев зае 10-о място в спринта на Европейското по биатлон в Швейцария

владимир илиев зае десето спринта европейското биатлон швейцария
Снимка: БОК
17:10, 27.01.2023

Владимир Илиев записа най-добро класиране от българите, като се нареди 10-и в спринта на продължаващото в швейцарския зимен център Ленцерхайде европейско първенство по биатлон за мъже и жени.

С по един пропуск на двете стрелби Илиев финишира на 1.06 мин. след победителя Ерленд Бьонтегард от Норвегия. Световният вицешампион за младежи Благой Тодев също намери място в преследването утре с 49-о място (2). Антон Синапов е 92-ри (5), Благовест Стоянов – 108-и (2) и Валентин Карабаджаков – 110-и (1). Утре са преследванията, а първенството завършва в неделя със смесените щафети.

По-рано днес Милена Тодорова се класира девета в спринта на 7.5 км. Два пропуска от положение прав лишиха българката от сигурен медал. Без грешка на първия рубеж Милена влезе с трето време на последната стрелба, но там не можа да задържи отличната си позиция и след две наказателни обиколки в крайна сметка финишира девета, само на 28,2 сек. от шампионката Анастасия Меркушина (Укр), а един допълнителен ринг се бяга за около 20 секунд. Все пак Тодорова има отлична стартова позиция за преследването утре.

Президентът: Ако в РСМ продължават да блокират българско участие, те се самоблокират за ЕС