Владимир Зографски остана на 31-во място, Халвор Егнер Гранеруд триумфира в Лейк Плесид

халвор егнер гранеруд триумфира издание четирите шанци зографски остана
20:28, 12.02.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Водачът в генералното класиране на Световната купа по ски скок Халвор Егнер Гранеруд направи нова крачка към спечелване на Големия кристален глобус. Норвежецът победи в състезанието на голямата шанца в Лейк Плесид, САЩ и отвори аванс от близо 300 точки пред основния си конкурент Давид Кубацки от Полша.

Гранеруд направи скокове от 125 и 134 метра за общо 287,6 точки. На второ място на 11,5 точки изоставане остана победителят от съботното състезание Андреас Велингер. Германецът събра 276,1 точки след опити от 124 и 130 метра.

На по-малко от точка от Велингер трети завърши Щефан Крафт. Австриецът остана с 275,3 точки след 123,5 метра в първия си опит и 130 във втория.

Кубацки остана на седмо място, като полякът се провали в първия си скок, в който постигна само 118 метра. Така той бе изпреварен още от германеца Карл Гайгер, японеца Рьою Кобаяши и словенеца Тими Зайц, които приключиха четвърти, пети и шести.

Владимир Зографски завърши на 31-во място. Българинът направи скок от 112,5 метра и получи 104,3 точки, като остана само на 0,3 точки от място във втория кръг.

В генералното класиране за Световната купа Гранеруд е лидер с 1652 точки. Кубацки има 1359, докато трети с 1096 точки е словенецът Анже Ланишек. Зографски е 38-ми с 51 точки.

Шиникова отпадна на четвъртфиналите на турнира в Хамамет
14:18, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Калейн временно е на втора позиция в квалификацията на Европейската купа, Николова е трета
Чете се за: 02:07 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
12:25, 03.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Спортни новини 03.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 03.05.2024
Альоша Илиев стана носител на пояса "Васил и Георги Илиеви" в 28-о издание на едноименния турнир по класическа борба
11:45, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
БНТ 3 ще излъчи олимпийската квалификация по борба в Истанбул от 9 до 12 май
11:20, 03.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Калейн поведе в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, Николова е втора до момента
10:46, 03.05.2024
ВК Нефтохимик привлече Добромир Димитров
10:36, 03.05.2024
Чете се за: 00:35 мин.
Арина Сабаленка срещу Ига Швьонтек в повторение на миналогодишния финал в Мадрид
10:10, 03.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.