Една от най-противоречивите дати в историята ни, 9-ти септември, отново разпали незавършени спорове и позабравени страсти. Събитията от 44-та година бяха припомнени с различни инициативи - някой го почетоха като празник, други го отбелязаха като спомен от мрачното минало.
Една от най-противоречивите дати в историята ни, 9-ти септември, отново разпали незавършени спорове и позабравени страсти. Събитията от 44-та година бяха припомнени с различни инициативи - някои го почетоха като празник, други го отбелязаха като спомен от мрачното минало.
По традиция пред Братската могила в Борисовата градина в София се събраха антифашисти, ветерани и симпатизанти на социалистическата партия. Те поднесоха цветя в памет на загиналите. От БСП и Българският антифашистки съюз организираха митинг-поклонение с думите,че приемат датата като победа над фашизма и извоювана свобода, а не като преврат. По думите на Георги Пирински, датата е противоречива за обществото, защото последвалите след нея години на сталинизъм са довели до разделение и остра класова борба.
На първото заседание на новото правителство Румен Радев очерта основните приоритети
Министрите от кабинета "Радев" положиха клетва, кои са първите им задачи? (ОБЗОР)
До 10 дни започва пръскането срещу комари по Дунава, след като бяха отпуснати 1,28 млн. евро